Zarządzanie emocjami

Rozwijalnia zaprasza na trening zarządzania emocjami czyli trening inteligencji emocjonalnej w praktyce.

Emocje towarzyszą człowiekowi od milionów lat. Dzięki emocjom, nasi praprzodkowie, w ułamkach sekund podejmowali decyzje w sytuacjach zagrożenia życia. Dzięki emocjom, ich organizmy, w mgnieniu oka były gotowe do walki lub ucieczki. Dziś, mimo upływu lat, mimo rozwoju człowieka i całej cywilizacji, w sytuacjach zagrożenia działamy dokładnie tak, jak nasi przodkowie. Automatycznie, ekspresowo i pomijając racjonalne myślenie.

Mimo upływu lat wiele różnych emocji do dziś wyzwalamy dokładnie w ten sam sposób: automatycznie, błyskawicznie i bezrefleksyjnie. W ten sposób wpadamy w złość, wybuchamy i krzyczymy. W ten sam sposób wpadamy w spiralę lęku i zamartwiania się. Czasem wyzwalaczem emocji może być jakaś osoba, np. szefowa, której widok powoduje natychmiastowe napięcie i podenerwowanie lub motywację do pracy. Czasem miejsce, np. biurko w pracy, u jednych powoduje senność i znużenie, a u innych przypływ energii i chęć do działania.

Co się dzieje, kiedy pierwszym dźwiękiem, który słyszycie rano jest budzik, a kolejnym padający deszcz? Czy macie ochotę wstać do pracy, kiedy za oknem leje? Co się dzieje z samopoczuciem w deszczowy poranek? Czy jest to proces świadomy, czy pewne emocje pojawiły się automatycznie? Jak wygląda deszczowy poranek, kiedy wyjeżdżacie na wymarzone, wyczekane, miesięczne wakacje? Czy ktoś zauważy, że za oknem pada? Czy w takim dniu będzie to miało jakiekolwiek znaczenie?

Wszystko co nas otacza, może zmieniać nasze emocje. Ulubiona piosenka w radiu, telefon dzwoniący zbyt późno, widok ordynarnego klienta, niespodziewane wezwanie do gabinetu szefa. Nadajemy emocjonalne znaczenie ludziom, miejscom, przedmiotom, dźwiękom i zapachom. Mistrzostwo i spełnienie w życiu osiągają ci, którzy potrafią zapanować nad własnymi emocjami. Ci, którzy decydują jak będą się czuć i jakie znaczenie emocjonalne będzie miał otaczający świat.

Smutek, złość, napięcie, zamartwianie się, zdenerwowanie, niezadowolenie, przygnębienie, niespełnienie, poczucie bycia nieszczęśliwym mogą zatruć życie zawodowe i osobiste. Odczuwane często i w dużych ilościach mogą zatruć całe lata i przerodzić się w chroniczne stany emocjonalne, które rujnują zdrowie psychiczne i fizyczne.

Radość, spokój, zadowolenie, entuzjazm, motywacja do działania, energia, optymizm to stany, które wpływają pozytywnie na nas, nasze zdrowie, na bliskich nam ludzi, na współpracowników i klientów. Osoby, które potrafią wywołać i utrzymać właśnie takie emocje, osiagają największe sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym.

Nie da się usunąć negatywnych emocji z naszego życia. Bez względu na nasze starania będziemy je odczuwać. Nie ważne jak bardzo będziemy się bronić przed złością i przygnębieniem te uczucia nadejdą. Sztuką jest zauważanie emocji i umiejętność radzenia sobie w sytuacjach, kiedy pojawiają się te, których nie chcemy i nie lubimy czuć. Sztuką jest poradzenie sobie w takich momentach.

Zarządzanie emocjami to szkolenie, na którym uczymy jak zauważać i obserwować emocje. Powiemy, jak patrzeć na emocje bez emocji i jak obserwować złość nie złoszcząc się. Świadomość tego co czujemy jest pierwszym krokiem do odzyskania kontroli nad emocjami. Powiemy co robić, kiedy pojawiają się negatywne i destrukcyjne uczucia. Jak panować nad sobą w takich sytuacjach i jak zmieniać negatywne emocje. Opowiemy również o tym jak wywoływać pozytywne stany emocjonalne i jak sprawić, by otaczający nas świat wywoływał pożądane i pozytywne uczucia.

Emocje to potężna siła i warto nauczyć się nimi kierować. Trening zarządzanie emocjami to najlepsza okazja do poznania najnowszych technik pracy z emocjami, sposobów na szybką zmianę nastroju i ćwiczeń praktycznych pod okiem doświadczonych fachowców.

Trening zarządzania emocjami trwa jeden dzień od 10.00 do 18.00 i odbywa się w Warszawie.

Trening można zamówić pod numerem tel. 503 020 451 lub mailowo: kulikowska.sylwia@gmail.com

W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

 

Facebook