Warsztaty rozwojowe

Opowiemy Ci, o wyjątkowym, wspaniałym człowieku. Ten człowiek to jedyna osoba, która zawsze była, jest i będzie blisko Ciebie. Ta osoba nigdy Cię nie opuści. Zawsze ma chwilę, żeby Cię wysłuchać, podpowiedzieć rozwiązanie, dodać otuchy, zmobilizować. Czasem, źle traktowana mówi, że do niczego się nie nadajesz i że nic w życiu nie osiągniesz. W głębi serca w to nie wierzy, ale ma nadzieję, że mówiąc to, zmotywuje Cię do działania.

To człowiek, na którego zawsze możesz liczyć. Wyciągnie Cię z najgorszych tarapatów i zaopiekuje się Tobą, kiedy chorujesz. Zawsze śmieje się z Twoich dowcipów, często jako jedyny. Jest z Tobą, kiedy całą noc uczysz się do egzaminu, kiedy rodzisz dzieci, kiedy idziesz na rozmowę kwalifikacyjną, kiedy masz kaca, kiedy szalejesz w klubie do białego rana, kiedy leżysz w szpitalu, po wypadku na paralotni, kiedy opłakujesz najbliższych.

Ten ktoś zna Cię na wylot. Doskonale wie, co poprawia Ci nastrój i jak najlepiej o Ciebie zadbać. Wie, o czym marzysz, co kochasz, czego nie znosisz i czego się boisz. Wie, jakie lubisz lody i jakie pijasz piwo, czy słodzisz herbatę i na co jesteś uczulony. To ktoś na kogo możesz bez wyrzutów sumienia wpływać, od kogo możesz żądać i wymagać, kogo możesz zmuszać, oceniać i rozliczać.

Ta osoba akceptuje Cię, mimo że masz cellulitis, płaskostopie, kilka nadprogramowych fałdek na brzuchu i wzdęcia. Akceptuję Cię, mimo że jesteś bałaganiarzem, odkładasz wszystko na później i zdarza Ci się nie umyć zębów przed snem. Ten ktoś wybaczy Ci praktycznie wszystko i nadal będzie przy Tobie trwał.

Domyślasz się, kto to jest? Podpowiemy, że nie jest to idealny partner życiowy, którego szuka połowa ludzkości. Nie jest to również najlepszy przyjaciel ani najmądrzejszy z rodziców. Tym kimś jesteś Ty! Tak, ta opowieść jest o Tobie!

Jesteś fantastycznym, wartościowym, nadzwyczajnym człowiekiem. Jeśli o tym nie wiesz albo w to nie wierzysz, czas to zmienić. Chcemy, żebyś spojrzał na siebie oczami osoby, która najmocniej Cię kocha. Chcemy, żebyś się w sobie zakochał i sobą zachwycił. Chcemy, żebyś sobie przyrzekł, że nigdy więcej nie zwątpisz we własne możliwości, będziesz się akceptował w pełnej krasie i będziesz siebie traktował, najlepiej jak potrafisz.

Rozwijaj się, wzrastaj, inwestuj w siebie, trenuj nowe umiejętności, dziękuj, ciesz się drobnostkami, eksperymentuj, pracuj nad sobą, obserwuj, oswajaj nowości, działaj, upadaj i podnoś się z uśmiechem, ośmielaj się, planuj, baw się i ekscytuj, fantazjuj, odkrywaj nowe możliwości, zdobywaj szczyty, świętuj życie! Świętuj każdy dzień swojego życia!

Do dzieła!

Rozwijalnia.com – psycholog dziecięcy Piaseczno, Grójec

Facebook