Trening twórczego myślenia

Rozwijalnia zaprasza na Trening twórczego myślenia.

Badacze i teoretycy zgodnie przyznają, że działanie i myślenie twórcze można stymulować, rozwijać i trenować podobnie jak każdą inną aktywność człowieka. Co więcej, wyniki badań dowodzą, że trening twórczości działa i rozwija umiejętności twórczego rozwiązywania problemów i konfliktów. Trening powoduje również, że uczestnicy częściej podejmują działania twórcze na co dzień.

Twórczość przez lata postrzegana była jako działalność zarezerwowana tylko dla arcywybitnych i nielicznych jednostek. Owiana atmosferą tajemniczości i uważana za aktywność niemal nadnaturalną obrastała w mity i skutecznie odstraszała jednostki nie dość pewne swoich twórczych możliwości.  Tymczasem efekty twórczego myślenia wypełniają naszą codzienność. Są to: reklamy, nowinki techniczne, premiery książek, filmów i muzyki, trendy w modzie jak również  umiejętność rozwiązania prostych zadań i problemów w sposób niekonwencjonalny.

Znany badacz twórczości, Edward Nęcka, wymienia sześć grup zdolności, z których składa się proces twórczy. Zdolności te to:
– abstrahowanie,
– dokonywanie skojarzeń,
– rozumowanie dedukcyjne,
– rozumowanie indukcyjne,
– myślenie metaforyczne,
– dokonywanie transformacji na obiektach albo ich wewnętrznych  reprezentacjach.

Trening twórczego myślenia w całości składa się z ćwiczeń praktycznych, które rozwijają sześć grup zdolności wymienionych wyżej. Trening twórczości to 8 godzin doskonałej zabawy, śmiechu i gimnastyki mózgu.

Trening twórczego myślenia trwa jeden dzień od 10.00 do 18.00 i odbywa się w Warszawie.

Trening można zamówić pod numerem tel. 503 020 451 lub mailowo: kulikowska.sylwia@gmail.com

W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

 

Facebook