Szkolenia biznesowe

Sercem i fundamentem każdej firmy jest człowiek.

Wszystko zaczyna się od człowieka, który ma odwagę marzyć. Historia ludzkości, rewolucje i przemiany polityczne i społeczne, rozwój gospodarki, epokowe odkrycia naukowe to historia wybitnych jednostek. To opowieści o ludziach, którzy mieli odwagę realizować swoje wizje i marzenia. To opowieści o geniuszach, charyzmatycznych liderach, a także tysiącach anonimowych wynalazców i “zwykłych” ludzi, którzy mieli pasję. Ich niezłomna wiara w sukces i determinacja ośmielała i porywała innych. Tak powstawały grupy, które zmieniały bieg historii. Grupy zaangażowanych ludzi obalały systemy polityczne, tworzyły przemysłowe imperia, organizowały loty w kosmos.

Zastanawiasz się gdzie są tacy ludzie? Chciałbyś mieć taki zespół w swojej firmie? Chciałbyś pracować w takiej grupie?

Choć trudno w to uwierzyć, tacy ludzie Cię otaczają. Ty sam jesteś takim człowiekiem. Bycie wyjątkowym, znakomitym, wybitnym w jakiejś dziedzinie to kwestia decyzji, szczypty zdrowego rozsądku i ogromu pracy. Każdy człowiek może zdobyć szczyty jeśli posiada minimalne predyspozycje, maksymalną determinację i zaczyna działać.  Niezbędne i niezwykle pomocne są umiejętności miękkie, takie jak samodyscyplina, świetna organizacja czasu, motywacja, umiejętne wyznaczanie celów, radzenie sobie ze stresem i emocjami, zdolność pracy w grupie i skuteczna komunikacja z innymi ludźmi,  twórcze myślenie i pokonywanie przeszkód, konstruktywne rozwiązywanie konfliktów. Tych wszystkich umiejętności można się nauczyć, a następnie trenować i praktykować, aż do osiągnięcia mistrzostwa w każdej z nich.

Wszystko zaczyna się od człowieka. Tym człowiekiem jest szef, lider, manager. Firma powstaje i zaczyna żyć dzięki liderowi, który dostrzega potencjał drzemiący w każdym pracowniku, widzi predyspozycje i umiejętnie je wykorzystuje organizując zespół. Jego niezłomna wiara w sukces motywuje wszystkich pracowników. Równie silnie wierzy w możliwości swoich ludzi, chwali i docenia  każdy mały sukces. Dzięki dobrej organizacji pracy i znakomitej komunikacji każdy wie, jakie ma obowiązki i jak praca, którą wykonuje wpływa na jakość pracy całego zespołu. Dobry szef sprawia, że każdy pracownik bierze odpowiedzialność za swoje działania mając na względzie dobro całej grupy. Nowoczesny lider nieustannie rozwija i szkoli siebie i swój zespół, pamiętając, że najlepsza inwestycja, to inwestycja w ludzi, w ich wiedzę i umiejętności. Dlatego mówiąc o rozwoju firmy, mówimy o rozwoju człowieka, o rozwoju pracownika i o rozwoju szefa.

Chciałbyś być takim szefem? Chciałbyś w taki sposób kierować swoim zespołem?

Każdy może być takim szefem, każdy może się nauczyć umiejętności skutecznego zarządzania zespołem, etycznego wpływania na zachowanie innych i przywództwa. Każdy może nauczyć się samodyscypliny, motywowania siebie i innych, doskonałej organizacji pracy, panowania nad stresem, twórczego myślenia, skutecznej komunikacji i asertywności. Praktykowanie zdobytych umiejętności każdego dnia zapewnia opanowanie nowych kompetencji na poziomie mistrzowskim.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zdobyciem umiejętności przywódczych lub kompetencji miękkich Rozwijalnia przygotowała dwa szkolenia o tej tematyce: Doskonały pracownik i Doskonały szef. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem szkoleń.

Facebook