Motywacja na każdy dzień

Zdolność motywowania się to umiejętność mistrzów.  Każdy, kto potrafi zmotywować się do działania, do pracy, do nauki, do wprowadzenia i utrzymania zmian, ma ogromną szansę na osiągnięcie sukcesu w każdej dziedzinie, w jaką jest zaangażowany. Twórcy międzynarodowych korporacji, milionerzy,  biznesmeni światowej sławy pytani o najważniejsze umiejętności warunkujące odniesienie sukcesu wymieniali zdolność zmotywowania się do działania, samodyscyplinę i efektywne zarządzanie czasem.

Motywacja jest szczególnie potrzebna, kiedy:
– dążymy do celów długoterminowych;
– długi okres czasu pracujemy bez gratyfikacji;
– cel jest niepewny i trudny do osiągnięcia;
– wykonujemy codziennie te same czynności i wpadliśmy w rutynę;
– nie podjęcie działania i nie osiągnięcie celu nie będzie miało żadnych zewnętrznych konsekwencji – dotyczy to szczególnie celów osobistych.

“Problemem w moim życiu i w życiu innych ludzi nie jest brak wiedzy, co robić, ale  brak robienia tego”.
                                                                                                    Peter Drucker

“Tak naprawdę, to zawsze wiesz, co jest w danej chwili właściwym działaniem.
Problem polega na podjęciu tego działania.”
                                     H. Norman-Schwarzkopf

Powyższe cytaty idealnie oddają sedno motywacji. Kiedy podejmujemy decyzję o wprowadzeniu zmian w życiu, towarzyszy nam euforia, pozytywne emocje, pozytywna energia i zauroczenie nowością. Kiedy postanawiamy regularnie wypełniać zawodowe obowiązki, chodzić na basen, biegać lub uczyć się francuskiego pierwsze dni zmiany są inne, robimy coś nowego, rozpiera nas energia, jesteśmy pewni, że zmiana została wprowadzona na stałę. Nic bardziej mylnego.

Prawdziwa praca nad utrzymaniem wprowadzonej zmiany zaczyna się dopiero w momencie pierwszego “nie chce mi się”, “dziś mam trudny dzień”, “zrobię to jutro”, “jeden dzień nic nie zmieni”, “przełożę to na inny termin” itd. Kiedy wprowadzona zmiana powszednieje, właśnie w tym momencie zaczyna się praca nad sobą, wyrabianie silnej woli i wtedy najbardziej potrzebna jest motywacja.

Prawdziwą sztuką jest zdolność zmobilizowania się do pracy i do działania, zawsze kiedy powinniśmy pracować i zawsze kiedy mamy głębokie, wewnętrzne przeświadczenie, że teraz jest najlepszy czas na działanie. Jest to szczególnie trudne w momentach, kiedy zwyczajnie nam się nie chce. Lista wymówek usprawiedliwiających unikanie pracy w pracy jest długa i bardzo pomysłowa. Każdy z nas ma swoją własną listę i swoje indywidualne, oryginalne wymówki. Miewamy gorsze i lepsze dni, gorsze i lepsze nastroje, czasem spada ciśnienie, innym razem pogoda jest tak piękna, że  szkoda siedzieć w biurze. Wymówką może być zmiana czasu, szef na urlopie albo zwyczajne rozleniwienie.

Jednak nie wszyscy używają wymówek. Zdarza się, że spotykamy na naszej prywatnej lub zawodowej drodze osoby, które doskonale wiedzą, po co przychodzą do pracy i realizują wszystkie osobiste postanowienia, które powezmą. To osoby dla, których klient wchodzący do biura jest najważniejszą osobą na świecie. To osoby, które systematycznie pracują, ale się nie przepracowują. Zawsze wiedzą, co w określonej chwili jest najwłaściwszym działaniem. Jeśli zdecydują się nauczyć angielskiego, po roku mówią w tym języku. Jeśli  zdecydują się podjąć studia, zrobić prawo jazdy, nauczyć się pływać lub czytać błyskawicznie wszystkie te decyzje zamieniane są w cele, opatrzone datą i terminowo zrealizowane.

Nasuwa się podstawowe pytanie. Jak to się dzieje, że jedni potrafią zmotywować się do działania we wszystkich dziedzinach życia i niemal zawsze kiedy trzeba, a inni mają z tym ogromny problem. Odpowiedź jest bardzo prosta. Ci doskonale zmobilizowani ludzie nauczyli się kiedyś, od kogoś, w wyniku określonych okoliczności jak się skutecznie motywować. Może był to dom rodzinny, może charyzmatyczny nauczyciel, może najlepsza koleżanka, może trudna sytuacja rodzinna. Efektem tego jest zdolność zmobilizowania się do działania, która ćwiczona przez lata osiągnęła poziom mistrzowski.

Zapraszamy na szkolenie Motywacja na każdy dzień każdego, kto chce nauczyć się skutecznego motywowania się do działania. Pokażemy wiele technik, które można stosować każdego dnia i dzięki nim rozwijać samodyscyplinę i silną wolę. Zastanowimy się dlaczego, paradoksalnie, tak trudno jest zebrać się do osiągania celów, o których marzymy i które sami wyznaczyliśmy. Przyjrzymy się bliżej tym celom i marzeniom. Przyjrzymy się wymówkom i poszukamy prawdziwej, głębokiej INSPIRACJI do działania.

Szkolenie Motywacja na każdy dzień trwa jeden dzień od 10.00 do 18.00 i odbywa się w Warszawie.

Szkolenie można zamówić pod numerem tel. 503 020 451 lub mailowo: kulikowska.sylwia@gmail.com

W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

 

Facebook